Basında Biz

Nevşehir’de ‘Eğitim Buluşmaları’ Dijital Platformda Devam Ediyor

27.04.2020 – Nevşehir

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü öğrenci, öğretmen ve velileri, alanında önemli isimlerle bir araya getiriyor. İlk uzaktan eğitimimiz Prof. Dr. Ahmet İlhan Şen ile başlıyor.

Haber Linki

 

Prof. Dr. Ahmet İlhan ŞEN’in Okul Ziyareti

15.01.2020 – Nevşehir

Hacettepe Üniversitesi Fizik Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet İlhan ŞEN öğrencilerimize kariyer ve fen bilimleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Eğitimde yeni yaklaşımlar – Bursa haber

25.11.2019 – Bursa

Merinos AKKM Hüdavendigâr Salonunda düzenlenen ‘Eğitimde Yeni Yaklaşımlar’ sempozyumuna çok sayıda akademisyen ve öğretmen katıldı

Haber Linki

 

BTM’den öğretmenlere özel bilgi şöleni

18.11.2019 – Bursa

BURSA- Büyükşehir Belediyesi’nin bilimi topluma yayma hedefiyle kentte kazandırdığı Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde önemli bir bilimsel etkinliğe imza atacak. 24 Kasım Pazar günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Hüdavendigar Salonunda düzenlenecek sempozyumda ‘Eğimde Yeni Yaklaşımlar’ tartışılacak.

1. Uluslararası İnformal Öğrenme Kongresi

01.11.2019 – İstanbul

Hacettepe Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen, “1. Uluslararası İnformal Öğrenme Kongresi” Nevşehir’de başladı. Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesindeki bir otelde düzenlenen kongreye, Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, ABD, Almanya, Çekya, Slovakya ve İsrail’den akademisyenler katılıyor. Farklı salonlarda oturumlarla devam eden etkinlik, 3 Kasım Pazar günü sona erecek.

Prof. Dr. Ahmet İlhan Şen Doğa Eğitimini Değerlendirdi

03.07.2019 – Kahramanmaraş

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı toplantı salonunda 01 Haziran 2019 Pazartesi günü açılışı yapılan 4004 TÜBİTAK Doğa Eğitim ve Bilim Okulları programı kapsamında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı- Okul Dışı Öğrenme Araştırma ve Uygulama Merkezi Direktörü Prof. Dr. Ahmet İlhan Şen doğa eğitimi ile ilgili görülerini açıkladı.

Etimesgutlu Öğrenciler Planetaryum İle Tanıştılar

11.05.2017 – Ankara

Ankara Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk Dostu Şehir Projesi kapsamında Hacettepe Üniversitesi iş birliğinde Etimesgut Şehit Mutlu Can Kılıç Ortaokulunda 29-30 Mayıs 2017 tarihlerinde öğrenciler için Planetaryum etkinliği gerçekleştirildi.

Mobil Planetaryumla Uzay Yolculuğu

02.10.2016 – Ankara

Hacettepe Üniversitesi, ‘Toplumsal Sorumluluk Projesi’ kapsamında bilimin topluma yaygınlaşması için ‘Hacettepe Mobil Planetaryumu’ adlı bir proje hazırladı. Üniversite, Ankara’nın dezavantajlı bölgelerindeki ortaokullara mobil planetaryum götürecek.

Yaşam İçin Fen ve Matematik Çalıştayı Düzenlendi

18.11.2015 – Nevşehir

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve 13 Avrupa ülkesinden 18 ortak işbirliğiyle yürütülen “Mathematics and Science for Life (Yaşam için Fen ve Matematik)” adlı projenin Kapadokya Çalıştayı Nevşehir Dedeman Otel’de yapıldı. Çalıştay çok verimli geçti.